شنبه, ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-04-20
تبلیغات
تبلیغات
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸ |
88 بازدید
۰
5
ارسال به دوستان
پ

روابط عمومی درایران ازکجا آمد ، چگونه پایه ریزی شد و تحت چه شرایطی رشد و توسعه یافت؟ روابط عمومی گرچه امروزه به عنوان مفهومی مدرن در دستور کار اکثر سازمان ها یی است که خواهان اعتماد سازیو تعاملات پایدار میان خود و مخاطبان شان هستند اما کنجکاوی درباره پیشینه شکل گیری آن بدون شک […]

روابط عمومی درایران ازکجا آمد ، چگونه پایه ریزی شد و تحت چه شرایطی رشد و توسعه یافت؟

روابط عمومی گرچه امروزه به عنوان مفهومی مدرن در دستور کار اکثر سازمان ها یی است که خواهان اعتماد سازیو تعاملات پایدار میان خود و مخاطبان شان هستند اما کنجکاوی درباره پیشینه شکل گیری آن بدون شک گره خوردهاست با تلاش های خلاق و همت علمی و مدیریتی استادی فروتن و فرزانه به نام دکتر حمید نطقی(۱۳۷۸۱۲۹۹شمسی).

کتاب «روابط عمومی در ت‍‍‍‍ئوری  و عمل » با گذری بر روند شکل گیری روابط عمومی درایران ونیز با روایتی دقیق اززندگینامه شادروان استاد دکتر حمید نطقی به بسیاری از پرسش ها در زمینه  چگونگی تولد و رشد روابط عمومینوین  در کشور ما پاسخ گفته است.

دکتر نطقی که از دانشگاه استانبول دکترای حقوق داشت در دهه چهل شمسی  روابط عمومی شرکت ملی نفت ایرانرا پایه ریزی کرد تا مردم ایران چشم اندازی از تحولات در بزرگترین سازمان تولیدیاقتصادی کشور و شیوه هایمدیریت سرمایه مهم ترین سرمایه زیرزمینی ایرانیان ، پیش چشم داشته باشند. او در همان سالها درپی گذراندن یکدوره کوتاه آموزش دانش روابط عمومی در آمریکا ، به ایران بازگشت و به پایه گذاران موسسه آموزش عالی مطبوعاتو روابط عمومی ( که بعدها دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی نام گرفت) پیوست. او به همراه دکتر کاظم معتمد نژادرشته روابط عمومی را درآن نهاد عالی آموزشی بنیاد گذاشت و خود به عنوان رییس گروه روابط عمومی در توسعه اینهنرفن و تربیت نسلی از کارشناسان آشنا با ادبیات علمی ارتباطات اجتماعی نقشی شاخص و از برخی جهاتمنحصر به فرد ،علیرغم موانع و دشواری ها ، ایفا کرد.

چاپ اول کتاب «روابط عمومی در تئوری و عمل» در تیراژ ۵۰۰ نسخه در سال ۱۴۰۰ منتشر و با استقبال فراوانروبرو شد. اینک چاپ دوم این کتاب در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. دراین اثر علاوه بر مرور جامع زندگیعلمی و حرفه ای دکتر حمید نطقی ، جمعی از یاران نزدیک و شاگردان آن استاد نیز با نوشته های خود آموزه های اورا مرور و بررسی کرده اند ؛ ازآن جمله اند صاحبنظرانی چون دکتر باقر ساروخانی ، دکتر مهدی محسنیان راد ،دکتر علی اکبر فرهنگی ، دکتر حسین افخمی ، دکتر داود زارعیان ، دکتر اسماعیل قدیمی و

چاپ جدید این کتاب به اهتمام جواد قاسمی از شاگردان استاد حمید نطقی توسط انتشارات تماس منتشر شدهاست. علاقه مندان به تهیه این کتاب می توانند با شماره تلفن ۸۸۰۷۳۰۳۹ – ۰۹۱۲۱۱۲۱۷۰۹ تماس حاصل نمایند.

لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط انجمن روابط عمومی ایران در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید