شنبه, ۱۱ آذر ۱۴۰۲ / بعد از ظهر / | 2023-12-02
تبلیغات
تبلیغات
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۸۹ - ۹:۲۶ |
144 بازدید
۰
11
ارسال به دوستان
پ

یکی از مباحثی که همواره در دستور کار انجمن قرار داشته تشکیل کمیته ها جهت توسعه فعالیت های انجمن بوده است. در طی ۶ دوره انجمن هر ساله پس از انتخاب هیات مدیره و بازرس انجمن در اولین جلسه ای که تشکیل شده تصمیم گیری برای فعال کردن کمیته های انجمن در دستور کار قرار […]

یکی از مباحثی که همواره در دستور کار انجمن قرار داشته تشکیل کمیته ها جهت توسعه فعالیت های انجمن بوده است. در طی ۶ دوره انجمن هر ساله پس از انتخاب هیات مدیره و بازرس انجمن در اولین جلسه ای که تشکیل شده تصمیم گیری برای فعال کردن کمیته های انجمن در دستور کار قرار گرفته است. یکی از مشکلاتی که ما با آن سرو کار داریم آنکه به نظر می رسد توجیه کافی برای اعضا تاکنون نداشته ایم و وقتی بعضی از همکاران و یاران در کنار ما حرکت می کنند انتظارهای خاصی دارند و ما آنهارا درک نمی کنیم و نمی دانیم چرا برای فعال کردن کمیته ها نمی توانیم یک نفر متولی که علاقه برای این فعالیت های داشته باشد به جمع خود اضافه کنیم.

از روز اول قرار شد برخی از کمیته هایی که در انجمن نام برده شده است فعال شوند یکی از این کمیته ها ارتباطات بود و زمانی که نگارنده در هیات مدیره نبود مسئولیت این کمیته را جهت هماهنگی با ارگان ها به اینجانب واگذار کردند که در حد خود در آن دوره توانستم با بسیاری از ارگان ها و سازمان ها برای توسعه فعالیت های انجمن حرکت کنم و دیگری کمیته روابط عمومی بود که قرار شد در یکدیگر ادغام شود. یکی از کمیته هایی به صورت مستمر برای آن دل مشغولی داشتیم کمیته آموزش بود که به شکرانه خداوند متعال از دیگر کمیته ها فعال تر بود و گاه و بیگاه مسئولیت آن از یک نفر به نفر دیگر واگذارمی شد و تعداد زیادی دوره آموزشی با موسسات و دانشگاه ها و سازمان ها برگزار کرده که اکثرا در حد و محدوده رایگان انجام گردیده و اکثر اساتید آن که یا از اعضای هیات مدیره بوده اند یا اساتید فرهیخته هزینه ای به آن صورت نگرفته و این دوره ها را برای سازمان های مختلف یا رایگان برگزار کرده اند یا در حد رایگان. این کمیته را در ابتدا برادر عزیزمان آقای بهداد فر مسئولیت آن را به عهده گرفت امروز هم فعال است و انشاء ا… آقای حکیمیان که مسئولیت ان را در حال حاضر دارند بتوانند آن را به سر منزل مقصود برسانند. کمیته آموزش مدتی زیر نظر شادروان تحریری بود و مدتی جناب آقای قاسمی آن را هدایت کردند و مدتی شادروان جبل عاملی آن را به عهده گرفتند و از جمله کمیته های فعال انجمن همیشه از آن نام برده شده است.

یکی از کمیته هایی که کم و بیش فعال بوده کمیته دانشجویی انجمن است که همواره از بین دانشجویان یک نفر نماینده علاقمند این کمیته را به عهده گرفته و فعالیت های مختلفی هم برای ارتباط انجمن با دانشگاه ها و دانشجویان داشته است در حال حاضر نیز این کمیته با همکاری آقای شهبازی به حیات خود ادامه می دهد و بعضا خبرنامه نیز منتشر می کنند و ارتباط انجمن را با دانشگاه ها حفظ کرده اند. برگزاری نشست هایی نیز به مناسبت های مختلف با همکاری دانشگاه ها و انجمن توسط این کمیته هماهنگ می شود .

کمیته انتشارات انجمن نیز برخی از اوقات بسیار فعال است و برخی اوقات نیز روزگار را سپری می کند تدوین و انتشار برخی از کتاب های انجمن توسط این کمیته انجام شده و انتشار ماهنامه انجمن با همکاری جناب آقای مطهری نژاد توسط این کمیته انجام می شود و تاکنون ماهنامه به صورت مرتب چاپ و منتشر شده است .

کمیته تعاون که می تواند برای انجمن و اعضای آن بسیار فعال باشد برخی از اوقات جان گرفته و برنامه داده و گاهاً اقدام هایی هم کرده ولی آنچه از آن انتظار داشتیم انجام نشد اعضای هیات مدیره حتی برای تشکیل تعاونی چند منظوره انجمن نیز فعالیتی را آغاز کردند ولی در نهایت مسکوت ماند و امروز منتظر یک منجی برای این کمیته هستیم کمیته عکاسی و فیلم برداری هیچگاه تشکیل نشد و کمیته روزنامه نگاری و روابط عمومی نیز به همین گرفتاری مبتلا شدند. داستان کمیته های انجمن خود حدیث مفصلی است که باز هم درباره آن خواهم نوشت.

    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط انجمن روابط عمومی ایران در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید